امکان آموزش طب سنتی به افراد نابینا و کمبینا با همکاری انجمن روشن بین اصفهان، مؤسسه طب الصادق، زیر نظر دانشگاه آزاد خوراسگان میسر شد.

دوستان سلام، امیدوارم هر کجا که هستید، خوب، خوش و سلامت باشید و از این روزهای خوب پاییزی نهایت لذت را ببرید. یکی از افتخارات انجمن روشن بین اصفهان همواره این بوده است که توانسته ضمن جلب همکاری افراد و سازمان های علاقهمند در جهت گشایش مسیرهایی جدید فراروی نابینایان اقدام نماید. بعد از آموزش ماساژ به نابینایان که با همکاری این انجمن و مؤسسه ی آموزشی یانا صورت گرفت، این بار تصمیم گرفتیم با همکاری یکی دیگر از سازمان های مشتاق به همکاری با نابینایان، مسیری جدید ایجاد کرده و آموزشی نو ارائه دهیم. بله دوستان: مرکز طب الصادق مؤسسه ایست علمی و مردمی که با همکاری افراد صاحبنظر و تحت نظر دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان به آموزش مهارت های مربوط به طب سنتی به افراد علاقهمند می پردازد. در جلسه ای که در تاریخ پنجشنبه ۲۰ آبان با حضور این جانب و مسئولین مرکز طب الصادق در آن مرکز برگزار گردید، ایشان با درخواست انجمن روشن بین اصفهان مبنی بر آموزش مهارت های مرتبط با طب سنتی به علاقهمندان نابینا و کمبینا موافقت نمودند و قرار شد، جلسه ی توجیهی با حضور مسئولین این مؤسسه و افراد نابینا و کمبینای علاقهمند، روز پنجشنبه ۲۸ آبان راس ساعت سه بعد از ظهر در مجتمع خدمات بهزیستی شهدای هفتم تیر اصفهان برگزار گردد. خوشبختانه جلسه ی مذکور با استقبال همنوعان مواجه گردیده و در تاریخ مقرر برگزار شد. در این جلسه مقرر گردید.

۱-دوره های مبانی طب سنتی، مزاج شناسی، تربیت ماسور، قولنج گیری، آشنایی با گیاهان دارویی، آشنایی با درمان بیماریهابا استفاده از گیاهان دارویی، بهداشت بانوان با استفاده از دستورات طب سنتی، مسائل پیش از ازدواج و چه بخوریم چه نخوریم در صورت استقبال نابینایان با همکاری انجمن روشن بین و مؤسسه طب الصادق برگزار گردد.
۲-به افرادی که در هر دوره شرکت کنند، در پایان و پس از موفقیت در آزمون نهایی مدرک مربوطه از سوی مؤسسه ی طب الصادق و دانشگاه آزاد واحد خوراسگان اعطا خواهد شد.
۳-دوره های نظری در مؤسسه ی خدمات بهزیستی شهدای هفتم تیر و دوره های عملی مانند تربیت ماسور و قولنج گیری در مرکز طب الصادق برگزار خواهد گردید.
۴-مؤسسه ی طب الصادق در خدمات آموزشی خود به افراد نابینا تسهیلات ویژه ارائه خواهد داد.
۵-هر دوره در چهارده جلسه برگزار خواهد شد.
۶-در هر هفته دو جلسه برگزار خواهد گردید. بنا بر این هر دوره ی آموزشی حدودا دو ماه طول خواهد کشید.
۷-افراد نابینا میتوانند با دریافت معرفینامه از طرف انجمن روشن بین اصفهان در دوره هایی که امکان برگزاری آن به صورت ویژه برای نابینایان وجود ندارد، شرکت نموده و از تسهیلات ویژه برخوردار شوند.
در گام نخست انجمن روشن بین اصفهان در نظر دارد، به عنوان پیشنیاز برای دیگر دوره ها دوره ی آشنایی با مبانی طب سنتی را برگزار نماید. بدین وسیله از تمامی علاقهمندان به شرکت در این دوره خواهشمندم حد اکثر تا تاریخ یکشنبه ۱۵ آذر روزهای غیر تعطیل در ساعات اداری با تلفن ۰۹۳۸۵۸۴۴۹۱۱ عباس هاشمی مسئول روابط عمومی انجمن روشن بین اصفهان تماس بگیرند.
و اما اهمیت برگزاری این دوره ها:
اولا شرکتکنندگان در این دوره ها میتوانند، پس از کسب مهارت علاوه بر اصلاح سبک زندگی خود به دیگران نیز در جهت در پیش گرفتن سبک زندگی سالم، یاری رسانند.
در ثانی، فراگیری برخی از مهارت های مذکور مانند ماسوری، قولنجگیری و مزاجشناسی میتواند، به ایجاد اشتغال برای افراد نابینا نیز منجر گردد. افرادی که این مهارت ها را کسب کنند میتوانند، از این طریق هم به صورت مستقل کسب درامد نموده و هم از طریق همکاری با متخصصین طب سنتی، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی، مراکز تفریحی، هتلها، مراکز ورزشی و مراکز ماساژ کسب درامد نمایند.
به امید موفقیت در امروز و فردایی بهتر برای یکایک شما دوستان عزیز و همنوعان پرتلاش
علیرضا حیدری

مدیر عامل انجمن روشن بین اصفهان
تلفن: ۰۹۱۳۸۰۹۹۳۶۹
پست الکترونیک انجمن روشن بین اصفهان:
roshanbin.esf@gmail.com

اولین نفری باشید که این پست را میپسندد.
این نوشته در اخبار, دوره های آموزشی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *